Глава Чувашии Михаил Игнатьев поздравил c Днем юриста

Чӑваш Республикин юридици пӗрлӗхӗн хисеплӗ ӗҫченӗсем!

Сире професси уявӗпе – Юрист кунӗ ячӗпе саламлатӑп!

Ӗҫ тӑвакан тата саккун кӑларакан влаҫ органӗсен ӗҫ-хӗлӗн тухӑҫлӑхне тивӗҫтерес, патшалӑхпа бизнес интересӗсене, граждансен Раҫҫей Федерацийӗн Конституцийӗнче палӑртнӑ прависемпе ирӗклӗхӗсене хӳтӗлес тӗлӗшпе пурнӑҫлакан сирӗн ӗҫӗр питех те пысӑк пӗлтерӗшлӗ.

Право сферинче вӑй хуракан специалистсен саккун кӑларас тата правӑпа пурнӑҫра усӑ курас ӗҫсене уйрӑмах питӗ лайӑх пӗлмелле тата пысӑк яваплӑхлӑ пулмалла. Саккун тата тӗрӗслӗх ҫӗнтерӗвне тивӗҫтересси юридици пӗрлӗхӗн представителӗсен тӳрӗ кӑмӑллӑхӗнчен тата професси ӑсталӑхӗнчен килет.

Фемида ӗҫченӗсем халӑхӑн право пӗлӗвне ӳстермелли проектсемпе программӑсене пурнӑҫлама хастар хутшӑнаҫҫӗ. Вӗсен пархатарлӑ ӗҫне пула Чӑваш Ене тӳлевсӗр право пулӑшӑвӗ парас енӗпе ҫӗршыври чи лайӑх регион тесе йышӑннӑ, 2012 ҫултанпа асӑннӑ пулӑшупа республикӑра пурӑнакан 363 пин ҫын усӑ курнӑ.

Чӑваш Республикин юридици пӗрлӗхӗн ӗҫченӗсем ҫӗршыв юриспруденцийӗн чи лайӑх йӑли-йӗркине малашне те чыслӑн аталантарса пырассине шанса тӑратӑп.

Право ӗҫӗн специалисчӗсене тата юридически служба ветеранӗсене пӗтӗм чунтан ҫирӗп сывлӑх, професси ӗҫӗ-хӗлӗнче ҫитӗнӳсем, мӗнпур лайӑххине, телей тата ырлӑх сунатӑп!

Чӑваш Республикин  Пуҫлӑхӗ                                      М. Игнатьев

Уважаемые представители юридического сообщества

Чувашской Республики!

Поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем юриста!

Ваша работа имеет важнейшее значение для эффективной деятельности органов исполнительной и законодательной власти, защиты интересов государства, прав и свобод граждан, бизнеса, гарантированных Конституцией Российской Федерации.

Специалисты в правовой сфере должны обладать глубокими знаниями законодательства и правоприменительной практики, высокой ответственностью за порученное дело. От честности и  профессионализма представителей юридического сообщества зависит, будет ли обеспечено торжество закона и справедливости.

Служители Фемиды активно участвует в реализации проектов и программ по повышению правовой грамотности населения. Благодаря их бескорыстному труду Чувашия признана одним из лучших регионов страны по оказанию бесплатной юридической помощи, которую с 2012 года получили 363 тысячи жителей республики.

Убежден, что представители юридического сообщества Чувашской Республики и впредь будут достойно продолжать лучшие традиции отечественной юриспруденции.

Искренне желаю специалистам в области права и ветеранам юридической службы здоровья, успехов в профессиональной деятельности, добра, счастья и благополучия!

Глава Чувашской Республики                                           М. Игнатьев

03 декабря 2019